راهنمای خرید تاج عروس

چطور مدل مناسب تاج عروس را انتخاب کنیم؟ تاج باید با چه چیزی ست شود؟ مدل مناسب تاج برای صورت های گرد و کشیده چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به چگونگی انتخاب یک تاج زیبا براساس ویژگی های بدنی شما پرداخته و انواع تاج ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

مدل های زیادی از تاج عروس در بازار موجود است که یا نرم و سبک هستند یا جنسی سخت دارند. پیشنهاد شادیما به شما این است که تاج های نرم تر و سبک تر را انتخاب کنید تا به راحتی بر روی سر و موهای شما بشیند و آزار دهنده و سنگین نباشد.

تاج های ژله ای یکی از انواع تاج های نرم می باشد که با مروارید و نگین هایی تزئین شده و در ایران زیاد استفاده می شود. این تاج ها به راحتی قابلیت خم شدن و حالت گیری با مدل مو و سر شما را دارند.

برای خرید تاج عجله نکنید

تاج های عروس به دلیل زیبایی و شکوه خود شما را وسوسه می کند که هر چه سریع تر یکی تهیه کنید ولی صبر داشته باشید. انتخاب یک تاج زیبا به دیگر خریدهای شما بستگی دارد.

تاج را بعد از انتخاب لباس عروس و بعد از اینکه مدل موی شما مشخص شد انتخاب کنید نه قبل از آن. هنگام انتخاب لباس عروس خود می توانید اکسسوری هایی مانند تاج عروس و تور عروس را هم با لباس خود تست کنید تا برای انتخاب مدل مناسب ایده بگیرید.

تناسب لباس عروس با تاج

ست کردن تاج عروس با لباس

راز زیبایی در تناسب است، حتی ساده ترین لباس ها هم با رعایت تناسب شیک و زیبا به نظر می رسد. تاج خود را با لباس عروس ست کنید چون ابتدا این لباس است که انتخاب می شود.

اگر لباس شما دانتل و نگین دوزی زیادی داشته و پرکار است یک تاج ساده ترکیب مناسبی است و اگر لباستان ساده بوده و پر زرق و برق نیست یک تاج پرکار زیبا می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

در ویدئوی زیر انواع مدل های تاج عروس 2020 را می توانید به صورت کلیپ مشاهده کنید.

 

تناسب قد شما با داماد در انتخاب تاج

در انتخاب تاج به قد داماد هم توجه کنید، شما نباید بلندتر از او دیده شوید. تناسبات را با کم و زیاد کردن اندازه تاج و اندازه پاشنه کفش حفظ کنید. برای عروس خانم هایی که کوتاه قد هستند تاج بلند به همراه شینیون مو می تواند تا حدودی این مسئله را رفع کند.

تاج عروس برای صورت های گرد

تاج عروس صورت گرد

اگر صورت شما گرد است یا کمی تپل هستید باید به دنبال تاج هایی باشید که حالت تعادل را در صورتتان ایجاد کند. تاج های گردی که مانند تل دورتادور سرتان را می پوشاند برای شما مناسب نیست.

به جای آن تاج های کشیده که در مرکز سر و بر روی پیشانی قرار میگیرند و بلند هستند انتخاب مناسبی برای شما است.

تاج عروس برای صورت های کشیده

تاج عروس برای صورت های کشیده
تاج عروس صورت کشیده

اگر صورت شما کشیده بوده و پیشانی بلند هستید از تاج های کوتاه تر استفاده کنید یا تاج هایی را انتخاب کنید که بر روی پیشانی شما می نشیند. تاج های دارای ظرافت بیشتر با چهره شما سازگاری بیشتری خواهد داشت.

تاج عروس طبیعی با گل و گیاه

تاج عروس تزئینی با گل

برای تبدیل شدن به پرنسس رویاهای خود در روز عروسی یک تاج زیبا نیاز دارید. تاج های تزئین شده با گل و گیاه علاوه بر زیبایی خود رایحه خوش بویی دارد که به شما آرامش می دهد.

تاج عروس تزئین شده با گل و گیاه در فرهنگ های گوناگون حکومت های دوران باستان مانند یونان و چین وجود داشته و همواره یکی اکسسوری های مهم جشن های عروسی بوده است. امروزه نیز استفاده از این نوع تاج به جهت زیبایی بسیار همچنان مورد توجه است.

این نوع تاج بیشتر در جشن هایی که در محوطه باز مانند باغ تالار یا کنار دریا برگزار می گردد استفاده می شود و سابقه طولانی دارد. البته یکی از ملزومات این تاج موهای بلند است که به صورت باز یا بسته پشت سرتان قرار می گیرد.

تاج عروس گل و گیاه

نکته: استفاده از گل و گیاه خطر پلاسیده شدن در طول روز عروسی را هم می تواند به همراه داشته باشد، بنابراین شادیما توصیه می کند که مدت کمتری را برای این نوع تاج در نظر بگیرید، همچنین می توانید از گل مصنوعی هم استفاده کنید.

نحوه ست کردن تاج و جواهرات عروس

تاج عروس زیبا

سعی کنید تاج خود را متناسب با میزان جواهراتی که دارید ست کنید. اگر سر تا پای خود را پر از نگین و جواهر کرده اید و لباستان هم گلدوزی و دانتل است بهتر است تاج شما ساده باشد تا به ذوق نزند. همیشه تناسب را در نظر بگیرید (هر چیزی زیادش بده!)

برای خرید تاج از آرایشگر خود سوال کنید

تاج شما باید با مدل موی شما هماهنگ باشد و برای خرید تاج ابتدا باید با آرایشگر هماهنگ کنید. شادیما توصیه می کند تا برای انتخاب یک تاج مناسب حتما با آرایشگر خود صحبت کنید. بسیاری از آرایشگرهای عروس خود هم تاج هایی را به شما پیشنهاد می دهند که می توانید استفاده کنید یا مشابه آن را بخرید.