۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۹ ثبت شده است

لباس عقد اینجوریش خوبه 😍😍😍

در فرهنگ ایران لباسی که عمدتاً برای مراسم عقد پوشیده می‌شود با لباس عروسی متفاوت است. در واقع تنوع در لباس عقد بیشتر از لباس عروس است، چراکه معمولا لباس عروس سفیدرنگ است، اما برای لباس‌عقد می‌توان از رنگ‌های دیگری جز سفید هم استفاده کرد. در ادامه 62 مدل لباس عقد عروس و داماد را با هم خواهیم دید.

در میان این تصاویر می توانید مدل هایی از لباس عقد محضری و لباس عقد پوشیده را مشاهده کرده و برای روز عقد خود ایده بگیرید. همچنین در انتهای مطلب مدلل های لباس عقد دامادی هم برای شما قرار داده شده است.

انتخاب رنگ لباس عقد

برای انتخاب لباس عقد عروس و داماد یکی از نکته‌هایی که باید به آن‌ها توجه داشت رنگ لباس است. این درست است که برای مراسم عقد یا در محضر می‌توان به‌جز لباس سفید به سمت لباس‌های دیگری هم رفت، اما نکته‌ای که باید مدنظر باشد این است که تا جای امکان باید به سمت رنگ‌های شاد رفت و نه رنگ‌هایی مثل مشکی یا قهوه‌ایِ تیره.

سازگاری لباس عقد عروس و داماد با رنگ پوست

نکته‌ی دیگری هم که در مورد انتخاب لباس عقد محضری وجود دارد و کاملاً درست است این است که خانم‌ها و حتی آقایان بهتر است لباسی را در محضر یا در مراسم عقد به تن کنند که با رنگ پوست‌شان سازگار است. به‌عنوان مثال، خانم‌هایی که پوستی تیره دارند و در آرایشگاه هم از تیرگی پوست آن‌ها کم نکرده‌اند نباید به دنبال پوشیدن لباسی خیلی روشن باشند. حتی لباس‌های خیلی تیره هم پوست صورت را تیره‌تر نشان می‌دهند.

این ماجرا برای عروس‌ها و دامادهایی که پوست‌شان کاملاً روشن است هم صادق است. اگر پوستی خیلی روشن دارید تا جای امکان به سمت خرید لباس خیلی روشن نروید. هرچه لباس روشن‌تر بپوشید پوست‌تان روشن‌تر جلوه می‌کند. در کل افراد با پوست تیره و پوست خیلی روشن باید نه لباس خیلی تیره به تن کنند و نه خیلی روشن.

لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد توری
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد اروپایی
لباس عقد اروپایی
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد
لباس‌عقد سفید
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد

لباس مناسب محضر

بهتر است برای محضر هم آقا و هم خانم لباسی رسمی بپوشند و از پوشیدن لباس‌های غیررسمی اجتناب کنند. لباس عقد خاص یا غیررسمی بهتر است در خانه یا در تالار پوشیده شود. همچنین گاه می‌توان خلاقیت به خرج داد، مثلاً رنگ کروات داماد را با رنگ کل لباس عقد خانم هماهنگ کرد. درتصاویر زیر سایر مدل‌های لباس عقد عروس و داماد را می‌بینید.

لباس عقد محجبه
لباس عقد رنگی
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد

لباس عقد محجبه یا لباس عقد پوشیده در میان ایرانیان محبوب است. جالب آن که در کشورهای اطراف‌مان و حتی در کشورهای اروپایی هم گاه از لباس پوشیده برای مراسم عقد استفاده می‌شود. زنان اهل هند، مالزی، اندونزی و چند کشور دیگر در جنوب و جنوب شرقی آسیا هم گاه از لباس‌های پوشیده برای مراسم عقد و نامزدی استفاده می‌کنند.

لباس عقد بلند
لباس عقد پوشیده
لباس عقد ایرانی
لباس عقد ایرانی
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد ایرانی
لباس عقد عروس
لباس عقد عروس و داماد
ست لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد محضری
لباس محضری
لباس عقد عروس و داماد
لباس محضری
سلفی با لباس نامزدی
سلفی با لباس نامزدی
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد ایرانی
لباس محضری
لباس محضری
لباس عقد
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد ساده
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد 2020
لباس عقد 2020
لباس نامزدی سفید
لباس نامزدی سفید
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد قرمز
لباس عقد پرنسسی
لباس با رنگ سال 2020
لباس با رنگ سال 2020: آبی کلاسیک
لباس با رنگ سال 2020
لباس با رنگ سال 2020: آبی کلاسیک
لباس عقد عروس
لباس عقد عروس و داماد
این لباس برای محضر و همچنین برای مراسم بسیار مناسب است. در واقع نه خیلی رسمیِ رسمی است و نه شرایط آن طوری است که نشود با آن از خانه خارج شد.
مانتو محضری
یکی از بهترین مانتوهای عقد برای محضر | مانتو محضری
مانتو محضری
نمونه‌ای دیگر از مانتو محضری
لباس محضری
لباس محضری شیک و با وقار
لباس عقد شیک
لباس عقد خانم
لباس عقد خانم
لباس عقد عروس و داماد
لباس عقد قرمز
لباس عقد قرمز

لباس عقد داماد

بد نیست به‌صورت اختصاصی مروری بر چند لباس عقد داماد هم داشته باشیم. رسمی ترین حالتی که برای لباس عقد دامادی وجود دارد کت و شلوار دامادی است. در انتخاب کت و شلوار برای این مراسم می توانید از کراوات یا پاپیون استفاده کنید و رنگ های مختلفی را برای لباس خود در نظر بگیرد.

لباس عقد داماد 2020
لباس عقد داماد 2020 [رنگ سال 2020، آبی کلاسیک]
لباس عقد دامادی
لباس عقد مردانه
لباس عقد مردانه
لباس عقد داماد 99
لباس عقد مردانه
لباس عقد مردانه
لباس عقد مردانه
لباس عقد دامادی 2020
لباس عقد مردانه
لباس عقد مردانه
لباس عقد مردانه
لباس عقد عروس و داماد

تناسب لباس با اندام شما

یکی از مواردی که در انتخاب هر نوع لباس مجلسی باید به آن توجه کنید تناسب آن با شکل اندامتان است. برای هر اندامی لباسی خاص آن وجود دارد و لزوما هر لباسی برای ما مناسب و متناسب نیست.

برای آشنایی بیشتر با این موضوع و اینکه چطور می توان لباسی انتخاب کرد که فیت اندام شما باشد مطلب ” چطور لباس عروس انتخاب کنیم؟ ” را در شادیما مطالعه کنید. در این مطلب ما راهنمایی کامل را برای انتخاب لباس عروس براساس شکل اندام آماده کرده ایم که برای هر لباسی می توان از آن استفاده نموده و تناسبات را حفظ کرد.

 • هلیا
 • جمعه ۳۰ خرداد ۹۹

اسم های دختر ایرانی

در این پست قصد داریم با پرطرفدارترین اسامی دختر ایرانی که از وبسایت ثبت احوال استخراج شده‌اند، آشنا شویم.

 

زمانی که خداوند به شما فرزندی اعطا می‌کند، بدون شک یکی از اولین چیزهایی که ذهن شما را مشغول می‌کند اسن است که نام او را چه بگذارید؟ بعضی از خانواده‌ها ترجیه میدهند نام فرزند خود را برمبنای دین و اعتقادات خود انتخاب کنند و بعضی دیگر به اسامی اصیل و کهن ایرانی، علاقه‌مند هستند و در این میان عده‌ای هم به اسامی خارجی توجه نشان می‌دهند. در این پست قصد داریم با پرطرفدارترین اسامی دختر ایرانی که از وبسایت ثبت احوال استخراج شده‌اند، آشنا شویم.

در نمودار زیر، لیستی از پرطرفدارترین نام‌های دختر ایرانی را مشاهده می کنید. در این پست ما به بررسی ۱۰ نام برتر دختر ایرانی می پردازیم.

پرطرفدارترین اسم‌های دختر ایرانی 600x303 - با پرطرفدارترین اسم‌های دختر ایرانی آشنا شوید + معنی آنها

 1. فاطمه

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، نام “فاطمه” با فراوانی بیش از ۲۵۰ هزار، پرطرفدارترین نام دختر ایرانی در بین سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸ بود است. علاقه‌مندی ایرانیان به این نام می‌تواند به دلیل ارادت و علاقه‌‌مندی آنها به حضرت فاطمه (س) و همچنین خوش آوایی نام “فاطمه” باشد.

معنی فاطمه : فاطمه در زبان عرب به معنای زنی است که فرزند خود را از شیر بازگرفته است. همچنین نام دختر پیامبر اکرم (ص) فاطمه بود و پیامبر (ص) درباره ایشان فرموده اند “خداوند متعال کسانی که فاطمه را دوست دارند، از آتش باز می‌دارد” به همین دلیل معنای دیگر این نام “بازمانده از آتش” است.

 1. زهرا

“زهرا “با فراوانی بیش از ۱۵۰ هزار، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

معنی زهرا : زهرا به معنای “روشن و درخشان” است و این معنا از آن جهت  است که هروقت حضرت فاطمه‌زهرا (س) در محراب مشغول نماز می‌شد، نورانیت و درخشش ایشان همه را مبهوت خود می‌کرد و اهل آسمان، نور و روشنایی ایشان را به تماشا می‌نشستند.

 1. نازنین‌زهرا

معنی نازنین‌زهرا : این نام مشتقی از دو کلمه “نازنین و زهرا” است که اولی فارسی و دومی عربی است. نازنین زهرا در لغت نامه‌های مختلف بصورت “زهرای باارزش و عزیز” ، “زهرای زیبا و گرانمایه” و “زهرای نازدار و زیبا” معنا شده است. این نام هم از نام مبارک حضرت فاطمه(س) گرفته‌شده است.

 1. زینب

معنی زینب : زینب نامی عربی از ریشه‌ی “زین” به معنی “آراستن، آرایش و زیبایی” است. نام دختر امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، زینب کبری بود و او از پرفضیلت‌ترین زنان عالم و مفسر قرآن کریم است. در لغت نامه دهخدا معنی “خوش‌منظر و خوش‌بو” برای این نام ذکر شده است.

 1. یسنا

معنی یسنا : یسنا نامی با ریشه اوستایی-پهلوی و به معنای “پرستش، ستایش و نماز” است. همچنین نام یکی از بخش‌های پنج‌گانه کتاب اوستا و مهمترین آنهاست پس این نام را می‌توان یکی از اصیل‌ترین نام های دختر ایرانی دانست که از گذشته‌های دور در ایران رواج داشته است.

 1. ریحانه

معنی ریحانه : نامی با ریشه‌ی عربی و به معنای “گل خوشبو و زیبا” است. نام مادر امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع) “ریحانه” بود و همچنین یکی از القاب حضرت فاطمه (س) است.

 1. فاطمه‌زهرا

معنی فاطمه‌زهرا : همانطور که در بالا ذکر شد فاطمه در زبان عرب به معنای زنی است که فرزند خود را از شیر بازگرفته است. همچنین نام دختر پیامبر اکرم (ص) فاطمه بود و پیامبر (ص) درباره ایشان فرموده اند “خداوند متعال کسانی که فاطمه را دوست دارند، از آتش باز می‌دارد” به همین دلیل معنای دیگر این نام “بازمانده از آتش” است و همچنین زهرا به معنای “روشن و درخشان” است. پس فاطمه‌زهرا می‌تواند به معنای “فاطمه‌ی نورانی و درخشان” باشد.

 1. باران

معنی باران : در کتاب‌های لغت نامه باران به معنی “قطرات پی‌در‌پی که از ابر میبارد” و همچنین “قطراتی که در نتیجه سرد شدن بخار به وجود می‌آیند” آورده شده است. باران یکی از نعمت‌های الهی است که باعث رویش طبیعت و زندگی می‌شود و از این جهت نام باران را می‌توان به معنای “یکی از نشانه‌های برکت و فیض الهی” هم معنا کرد.

 1. رها

معنی رها : رها در لغت‌نامه دهخدا به معنی “آزادشده و آزاد” آورده شده است و می‌تواند به معنای آزادی از وابستگی‌ها باشد. این نام دخترانه است ولی طی سالهای گذشته مواردی از استفاده آنها برای نام‌گذاری پسران نیز مشاهده شده است پس می‌توان “رها” را نامی دانست که برای هر دو جنس قابل استفاده است.

 1. هستی

معنی هستی : به معنای “وجود داشتن، زندگی و زندگانی، همه‌ی دارایی و دنیا” است. این نام میتواند نشان‌دهنده علاقه‌ی پدر و مادر به دخترشان باشد که او را “همه‌ی دارایی” خود می‌دانند. این اسم یکی از زیباترین نام‌های ایرانی و دارای ریشه ای فارسی است.

منبع : بامردم

 • هلیا
 • جمعه ۱۶ خرداد ۹۹

کپشن های عاشقانه برای اینستاگرام

Only one life, that soon is past. Only what’s done with love will last.
زندگی فقط یکباره که خیلی زود تموم میشه، و فقط چیزی که با عشق انجام دادی پایدار میمونه. [ناشناس]

Better to have loved and lost, than to have never loved at all
بهتره یه عاشق بازنده باشیم تا اینکه هیچوقت کسی دوسمون نداشته باشه. [آگوستین قدیس]

Love does not consist of gazing at each other, but in looking together in the same direction.
عشق این نیست که توی چشمای هم زل بزنید، عشق اینه که دیدتون باهمدیگه هم جهت باشه. [آنتوان دوسنت اگزوپری]

To love is to burn, to be on fire
عشق یعنی سوختن، یعنی آتش گرفتن. [جین آستین]

کپشن عاشقانه اینستاگرام

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace.
دنیا زمانی صلح رو تجربه میکنه که قدرت عشق بر عشق به قدرت غلبه کنه [جیمی هندریکس]

To love is risky. Not to love is foolish.
عاشق‌شدن خطرناک است، اما عاشق‌نشدن احمقانه. [ماکسیم لگاسی]

I know of no greater happiness than to be with you all the time, without interruption, without end.
من هیچ خوشبختی‌ای از این بالاتر و برتر نمی‌شناسم که همیشه و در هر زمانی با تو باشم، بدون هیچ وقفه، بدون هیچ پایانی. [فرانتس کافکا]

Love isn’t finding a perfect person. It’s seeing an imperfect person perfectly.
عشق، پیدا کردن یک فرد کامل نیست، بلکه دیدن یک فرد ناکامل به‌شکلی کامل است. [سم کین]

We love because it’s the only true adventure
ما عاشقیم، چراکه تنها ماجراجویی واقعی همین است. [نیکی جیووانی]

Age does not protect you from love, but love to some extent protects you from age.
پیری تورو از عشق محافظت نمیکنه، اما این عشقه که میتونه تورو از تو در مقابل پیری حفاظت کنه. [ژن مورو]

Where there is love there is life
جایی‌که عشق هست زندگی هست. [مهاتما گاندی]

کپشن عاشقانه اینستاگرام

The more I think it over, the more I feel that there is nothing more truly artistic than to love people
هرچه بیشتر بهش فکر می‌کنم، بیشتر حس میکنم که واقعاً هیچ چیز هنری‌تر از عشق‌ورزیدن به مردم نیست. [وینسنت ونگوگ]

True love stories never have endings
داستان های عاشقانه واقعی، هرگز پایانی ندارند. [ریچارد باخ]

Him that I love, I wish to be free – even from me
اونی که دوستش دارم، آرزو میکنم آزاد باشه – حتی از من! [آن مارو لیندبرگ]

I wish I had done everything on Earth with you.
کاش همه چیز روی زمین رو با تو تموم میکردم. [گتسبی بزرگ]

It is better to be hated for what you are than loved for what you are not.
بهتره بخاطر چیزی که هستین ازتون متنفر باشن تا اینکه به خاطر چیزی که نیستین دوستتون داشته باشن. [آندره گاید]

Every thing that you love, you will eventually lose, but in the end, love will return in a different form
هر چیزی که دوست دارید نهایتا روزی از دست میدین، اما در پایان، عشق که به شکل دیگه ای برمیگرده. [فرانتس‌کافکا]

کپشن عاشقانه اینستاگرام

We must love one another or die
ما حتما باید یکی دیگه رو دوست داشته باشیم وگرنه میمیریم. [دبلیو.اچ.آدن]

 

You never lose by loving. You always lose by holding back.
تو هیچوقت با عشق ورزیدن چیزی رو از دست نمیدی، اما با دوری از عشق‌ورزی همیشه بازنده ای. [باربارا دی‌آنجلیس]

Love is blind; friendship closes its eyes.
عشق کور است، دوستی چشم هاش رو بسته. [فردریش نیچه]

There is no remedy for love but to love more.
هیچ درمانی برای عشق نیست، مگر عشق‌ورزیدنِ بیشتر. [هنری دیوید ثورو]

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies.
عشق شامل یک روح است که در دو بدن قرار گرفته‌است. [ارسطو]

Love is often the fruit of marriage.
عشق غالباً ثمره‌ی ازدواج است. [مولیر]

You make me want to be a better man.
تو کاری می‌کنی که من بخواهم انسان بهتری بشم. [ملوین اودال]

Being deeply loved by someone gives you strength, while loving someone deeply gives you courage.
اینکه عمیقا کسی دوستت داشته باشه بهت حس قدرت میده، در حالی که دوست داشتن عمیق کسی بهت احساس شجاعت میده. [لائوتسه]

All you need is love
تمام اون چیزی که نیاز داری عشقه. [پل مک‌کارتنی]

Neither a lofty degree of intelligence nor imagination nor both together go to the making of genius. Love, love, love, that is the soul of genius
نه هوش زیاد، نه قوه تخیل، و نه هر دوی این ها با هم یک نابغه رو نمی سازن. عشق، عشق و تنها عشقه که روحه نبوغ رو تشکیل میده. [آمادئوس موتسارت]

Love does not die easily. It is a living thing.
عشق به این سادگی نمی‌میرد، عشق یک موجوده زنده است. [جیمز برایدن]

 • هلیا
 • جمعه ۲ خرداد ۹۹